Samochody

0
721

Niezależnie od tego, czy kupujesz używane, czy nowe samochody, obie opcje mają zalety i wady, o których sam nabywca samochodu byłby najlepszą osobą, o której można by wiedzieć, ponieważ wiedziałby, co będzie dobrze, zgodnie z jego potrzebami, pragnieniami, preferencjami, budżetem i kaprys.
Oto podstawowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie używanego lub nowego samochodu:
Cena.
Ci, którzy mają ograniczony budżet, uważają samochody używane za dobrą ofertę. Chociaż istnieje kilka nowych samochodów, które sprzedają za mniej niż dziesięć tysięcy dolarów, te, które kosztują mniej, zwykle mają tylko kilka udogodnień, a niektóre z nich nie mają żadnej z następujących funkcji: klimatyzacja, stereo. Czasami samochody mają tylko dwoje drzwi lub jedno z szyb otwieranych elektrycznie jest zepsute, jeśli w ogóle są szyby elektryczne. Z drugiej strony, dostępność używanych samochodów w wieku od trzech do czterech lat, wyposażonych w więcej niż pozbawione kości cechy podstawowego używanego samochodu – takiego jak odtwarzacz CD, klimatyzacja, poduszki powietrzne – daje nabywcy używanego samochodu świetną ofertę .
Ale wciąż drogie nowe samochody są kosztowne ze względu na zaktualizowane funkcje bezpieczeństwa, które niosą: wyłączone poduszki powietrzne, a także „inteligentne” przednie i boczne poduszki powietrzne. Nowe pojazdy mają również kapryśne cechy, takie jak: uchwyty na napoje, które utrzymują napoje w chłodzie lub w cieple.
Wybór zależy od ciebie, twoich priorytetów i siły nabywczej.
Gwarancja.
Nowe pojazdy są zazwyczaj objęte gwarancją przez okres od co najmniej trzech lat do maksymalnie dziesięciu. Hyundai i Kia zapewniają dziesięcioletnią gwarancję na swoje pojazdy. DaimlerChrysler oferuje siedmioletnią gwarancję na modele Chrysler, Dodge i Jeep. Podobnie Isuzu.
Niektóre kwalifikujące się używane samochody z późnym modelem mogą zakończyć oryginalną gwarancję i równie dobrze mogą zostać przedłużone, jeśli są chronione przez program certyfikacji pojazdów. Jeśli nie, właściciele używanych samochodów mogą wydać kilkaset, aby przedłużyć gwarancję serwisową lub umowę.
Przebieg
Nowo zakupione samochody używane są już zużyte. Nowe pojazdy w zasadzie nie wymagają konserwacji przez pierwsze tysiące mil, a jeśli tak, producenci samochodów pokrywają wymianę oleju i jego dostrajanie, a także inne podstawowe usługi serwisowe.
Specjalnie wykonane samochody
Nabywcy samochodów używanych zwykle muszą zadowolić się obecnymi pojazdami, których kolor może nie być tak doskonałym odcieniem czerwieni, zieleni lub niebieskiego. Nabywcy nowych samochodów mają jednak do wyboru różnorodną gamę kolorów lub funkcji samochodu, których nie mają używane samochody. Dealerzy samochodowi zazwyczaj zaspokajają gusta i impuls nabywcy samochodu, a nawet zadowolą klienta specjalnym zamówieniem pojazdu.

______________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.